Öne Çıkanlar Şırnak kürt UFO Samanyolu

Merkel neden çark etti?
Bülent Orakoğlu Yeni Şafak'taki yazısından Merkel'in neden çark ettiğini kalem aldı. Orakoğlu son dönemde yaşanan olaylara bakıldığında "Türkiye'nin başına bir çorap örülmek mi isteniyor yoksa üst aklın Brüksel merkezli gölge orduları özel olarak devreye mi sokuldu?" diye soruyor.

TERÖR SALDIRILARINA DİKKAT
Türkiye geçtiğimiz hafta içinde bir gün arayla İstanbul Vezneciler'de Çevik Kuvvet aracına ve Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen terör saldırılarının hedefinde oldu. Her iki saldırıda 8'i polis memuru 8'i vatandaşımız olmak üzere 16 kişi şehit olurken polis ve vatandaşlarımızdan oluşan 95 kişi de yaralanmıştı. Saldırılar, PKK ve uzantısı sözde özel kuvvetleri olarak adlandırılan TAK tarafından gerçekleştirildi.

"TÜRKİYE ORTADOĞU'DA ÜST AKLIN OYUNUNU BOZDU"
Türkiye 20 Temmuz Suruç saldırısı sonrasında bir merkezden idare edilen terör örgütleri konsorsiyumu tarafından terör sarmalına alınmıştı. Ankara, İstanbul başta olmak üzere büyük metropollerde bombalı otolar ile gerçekleştirilmek istenen birçok canlı bomba saldırıları istihbarat ve güvenlik güçlerince önlenmişti. Ancak, Türkiye'nin Ortadoğu ve dünyada sözü geçen güçlü bir ülke olmasını arzu etmeyen şer güçler, Türkiye'de huzur ve siyasi istikrarın bozulmasını hedefleyerek taşeron olarak kullandıkları terör örgütleri vasıtasıyla yeni eylemlere tevessül edecekleri beklentisi devlet ve kamuoyunda oluşmuştu. Çünkü Türkiye Ortadoğu'da üst aklın büyük oyununu bozmuş, milli güvenliğimizi ve toprak bütünlüğümüzü tehdit eden operasyonlara dur demişti.

TERÖRLE MÜCADELE KANUNUNU DEĞİŞTİRMEMİZ İSTENDİ
Böylesine bir konjonktürde PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bombalı oto saldırılarının zamanlaması ilginçti. Bu saldırılar öncesinde, Türkiye'nin gündeminde Almanya'da Ermeni soykırım yasa tasarısının kabul edilmesine yönelik tepkiler başta üst düzey yetkililer olmak üzere çığ gibiydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran itibarıyla geri kabul ve 30 Haziran itibarıyla vize serbestisine ilişkin gerekli adımların atılmaması halinde anlaşmanın gerçekleşmeyeceğini belirterek ikide bir bize kriter dayatmasınlar demişti. Avrupa Birliği'nin vize muafiyeti için Türkiye'den talep ettiği en kritik maddelerden biri olan Terörle Mücadele Kanunu'nun değiştirilmesi Cumhurbaşkanı başta olmak üzere hükümet yetkililerinin tepkisine neden olmuştu.

MERKEL NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?
Diğer önemli bir gündem de ABD'nin desteğinde, Suriye Demokratik Güçlerinin ( DSG Askerlerin büyük bölümü ve ana unsuru PYD'den oluşuyor) Fırat'ın batısına geçerek Münbiç bölgesine ulaştıkları iddia edilmişti. Türkiye'nin Münbiç'in PYD terör örgütüne bırakılmaması ve müdahalede PYD'nin geri planda kalması şartı ile operasyona destek sağladığı belirtiliyor. ABD'nin operasyon başlarken PYD konusunda Türkiye'nin hassasiyetleri ve kırmızı çizgileri konusunda garanti verdiği de güçlü iddialar arasında bulunuyor. Suriye politikalarında ABD ve Rusya'nın iki yüzlü barış istemeyen politikaları göz önüne alındığında, ABD'nin verdiği sözde durup durmayacağını zaman gösterecek. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Şu anda güneyimizde, Suriye'nin kuzeyinde çok ciddi bir proje, çok ciddi bir plan uygulanmaktadır ve bu projede, bu plan üzerinde de ne yazık ki dost görünenlerin de sinsilikleri yatmaktadır. Bunu da çok açık, net ifade etmek durumundayım. Bunu da kendileriyle ayrıca paylaşıyoruz" açıklaması Türkiye'nin ''Kırmızı Çizgilerini''korumakta kararlılığını ortaya koyması bakımından ayrı bir öneme sahip görünüyor. Türkiye'nin operasyon süresince Münbiç'e yönelik sınırdan gerçekleştirdiği Fırtına Obüsleriyle yapılan hamleler ''Kırmızı Çizgilerimizin'' çiğnenmesi durumunda bundan sonra da DEAŞ yerine PYD'ye dönük olarak devam edebilir. Zira Rusya ve Esed'e bağlı güçlerin de bu bölgeye müdahale edip etmedikleri konusunda henüz teyid edilmeyen farklı bilgiler medyaya yansıyor. Suriye konusunda ABD ile kanka ilişkileri olan Rusya'nın belli bir plan dahilinde işbirliği yapma olasılığı güçlü bir ihtimal. Asıl üzerinde durmamız gereken konu Merkel'in, Türkiye'ye yalvar yakar kabul ettirdiği ''Geri Kabul Antlaşması''nı tehlikeye sokarak neden çark ettiği ve soykırım yasasına neden dolaylı destek verdiğinin ortaya çıkarılması sanırım? Aynı durum AB ülkeleri için de geçerli. Haydi hayırlısı Türkiye'nin başına bir çorap örülmek mi isteniyor yoksa üst aklın Brüksel merkezli gölge orduları özel olarak devreye mi sokuldu?
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bruxelde 1 yıl önce

Ozel ust akil devrede lakin hangi betin akil bunu idrak edecek avrupali lar aptal.bir beyine sahiptir ab yikilsa bile mal mal.olaylari izler ust akla hizmet ederler lakin merkel belki akilli cikarda oyunu bozar yoksa ab batmak uzre ..

Avatar
Belli nedeni 1 yıl önce

Çark etti çünkü güney pkk koridoru fiilen oluştu kimse bir yere gidemez. Tüm güçler birleşmiş savaşa hazırlanıyor. Her şeyin bir oyalama taktiği olduğu konusunda hiç şüphe yok. Allah bize akıl fikir ve güç versin inşAllah. Amin.

Avatar
Özgür Vatan. 1 yıl önce

Bugünlerde Türkiye Zorluklarla Ve Dünyanın Medeniyet Virüslerin le Mücadeleye Aynı Hızla Devam Edecek Ve Bu Virüsün Antibiyotiği"Olan Sözde Demokrasin Beşiği Denilen Avrupanın Amerikanın Ve Yahudi Ve Komunist Kalıntısı Olan Birtürlü Demokrasiye Geçme Niyeti Olmayan Tabiri Caizse İkiz Kardeşler Putin ve Medvedev İkilisi Soruyorum Bende Bu Saydıklarım Devletlere İlk Başta Rusya Hiç Kuşkusuz Ekonomisi Batmaya Çok Elverişli Olan Ve Sanayisi Sadece %36 Olan Gerikalan %64 dü Doğal Gaz Ve Petrol İhracatı ile Ayakta Duran Bir Yarı Kominizmle Şidilik Ayakta Durmaya Çalışıyor İleride Ekonomisi Daha Zora Girip Dar Boğaza Girerse O Zaman Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği Otomatikman Devreye Girecektir Bu Kuşkusuzdur Yani Demir Perde Dönemi Zaten Bu Devletlerin Şimdiki Adı Sadece Kağıt Üzerinde Bağımsız Devletler Topluluğu.
Avrupa Aslında Nekadar Güçlü Sanayiye Nasıl Ulaştılar Bu Tartışılır Fakat Avrupa Birliğinin İki Zıt Devletine Bak ak Yeterli Avrupayı Yönlendiren Almanyanın Derin Devletidir Fransa ve İtalyada Almanyanın Güdümünde Ekonomik Ve Sanayi Ve Zenginliği Sayesinde Bunu Başarmış Şimdilik Gelelim Zıt Uçtaki"İngiltere ye Siz Sanıyorsunuz ki Bunlar Çok İyi Geçiniyor Aslında İngiltere Almanyanın Hiç Bir Önerisine Şimdiye Kadar Evet Demedi Hep Hayır Nedeni Hala Düşmanlık ları Devam Ediyor Aslında Bunu Anlamak için de Geriye Bir Bakalım 1.Avrupanın Onayladığı Şengün Anlaşmasına Red 2.Yurt ya Red 3.Avrupa Birliği Kasasına Yardım Miktarının Artırılmasına Red Daha Bunun Gibi Red Olan Niceleri İngiltere Referanduma Gidecek AB liği nde Kalmak Veya Kalmamak İçin Eğer Evet Yerine Hayır Çıkar İse Bu Domino Etkisi Yapacağından AB Diye Ortada Bir Birlik Kalmaz Bunu Toparlamaya Ne Almanyanın Ne Fransa'nın Nede İtalyan Gücü Yeter Bunu Onlar Çok İyi Hesap Ediyordur Bunun Önlemini Belkide Merkel Almış da Olabilir Burası Muamma Almanya+Fransa+İtalya+İspanya Ekonomik İşbirliği Paktı Tab Türkiye Burada Yine Olmayacak Nedeni Bu Dörtlü Zenginler Kulübü Olacak Yine Türkiye Burada Yok Bu Dış Etkenleri Yani Türkiyenin Ayak Bağlarnı Ortadan Kaldırmak İçin Güçlü Bağımsız Bir Ekonomi Yüksek Düzeyli Eğitim Argo Calışmalarına Bütçeden Daha Fazla Kaynak Başarıları En Yüksek Üniversite Öğrencilerine Maddi Ve Manevi Destek En Önemli Bölümde Doğu Anadolunun Kalkınması Ve Eğitim Seviyesinin %90 lara Çıkarılması Halkı Terör Konusunda Daha Çok Bilgilendirilmesi Hatta Bu Benim Kişisel Bir Görüşüm Katılırsınız Veya Katılmassınız Bu Ayrı Bir Konu PKK Nın+PYD nin Ne kadar Tehlikeli ve Türkiyede Yaptığı Katliamları Kendi Halkını da Nasıl Katlettiğini Ders Kitaplarında Yerini Alması Teröre Sempati Duyan Kürt Kardeşlerimizi"Gelecek Neslin Bunları Unu