Öne Çıkanlar zonguldak zonguldak haberleri adnan kahveci divan kurulu antalyada deprem

Yabancı Dil Eğitiminin Neden İrlanda’da Alınması Gerektiğinin Nedenleri

Yabancı Dil Eğitiminin Neden İrlanda’da Alınması Gerektiğinin Nedenleri

İrlanda oldukça modern ve gelişmiş olan bir ülkedir. Bu yönüyle dil eğitimi almaya gelenlere büyük avantajlar sunmaktadır. Ayrıca İrlanda dil okulları oldukça kalitelidir ve İngilizce eğitimde çok geniş programlara sahiptirler. Genel İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce veya akademik İngilizce öğrenmek isteyen herkese çok iyi fırsatlar sunmaktadırlar. İrlanda’nın yabancı dil eğitiminde oldukça popüler olmasının başlıca sebebi budur. Bunun yanı sıra İrlanda, sahip olduğu pek çok güzellik ve eğitim almaya gelenlere sunduğu pek çok fırsatla da yabancı dil eğitimindeki başarısını ortaya koymaktadır. İngilizce öğrenmek isteyenlerin İrlanda’yı tercih etmelerinde pek çok faydalı neden vardır.

Kaliteli Eğitim Kurumlarının Varlığı Ve Düşük Sayıdaki Türk Oranı

İngilizce öğrenmek isteyenlerin İrlanda dil okullarını tercih etmelerindeki başlıca sebeplerden biri, İrlanda dil okullarının sahip olduğu kalitedir. Ülkede var olan dil okulları oldukça kaliteli eğitmenlere sahiptirler. Ayrıca İrlanda dil okulları oldukça önemli fiziksel olanaklara ve sosyal avantajlara sahiptirler. Eğitim almaya giden birinin de aradığı başlıca özellikler bunlardır. Yabancı bir dili farklı bir ülkede öğrenmek pek çok açıdan değerlendirilmesi gereken bir durumdur. Gidilen ülkenin yapısı, iklimi, kültürü ve daha pek çok özelliği yabancı dil öğrenimi üzerinde etkilidir. Ancak şüphesiz ki en önemli faktörlerden biri ülkedeki eğitim kurumlarının sahip olduğu şartlardır. İrlanda’daki dil okulları gerekli olan şartları fazlasıyla taşımaktadır.

İrlanda dil okulları belki de dünya üzerinde en az Türk öğrenciye sahip olan yerlerdir. Bunun başlıca sebepleri eksik tanıtım ve geçmiş dönemdeki vize uygulamalarıdır. Öyle ki İrlanda’daki bazı okullarda hiç Türk yoktur. Ancak bu durum İngilizce öğrenmede çok büyük bir avantajdır. Çünkü İrlanda’daki okullarda eğitim alan öğrenciler Türk sayısının az olmasından ya da hiç Türk’ün olmamasından dolayı sürekli İngilizce konuşacaklardır. Hep İngilizce duyan ve her zaman İngilizce konuşan birinin, öğrenmeden alacağı verim kuşkusuz daha yüksek olacaktır. Bu sayede İngilizce çok daha kolay öğrenilebilecektir. Aksi durumda yani Türk sayısının fazla olduğu durumlarda, kişiler belli bir süreden sonra Türkçe iletişime geçmektedirler. Bu İngilizce pratiği yapılmasına engel bir durum olmaktadır. Bu nedenle İrlanda’da Türk sayısının az olması bir avantaja dönüşmüştür.

İrlanda’daki Sosyal Çevrenin Uluslararası Olması

İrlanda, dil eğitimi alnında oldukça kaliteli okullara sahiptir. Buradaki okullar Türk öğrenciler tarafından çok bilinmese de diğer ülke öğrencileri için durum böyle değildir. İrlanda’ya İngilizce öğrenmek için Uzakdoğu, Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya ve Güney Amerika gibi pek çok yerden uluslararası öğrenciler gelmektedir. Bu durum İrlanda dil okullarına uluslararası bir ortam kazandırmıştır. İrlanda’ya İngilizce eğitim almak için gidenler bu ortamdan oldukça fayda sağlamaktadırlar. Böylesine bir ortamda bulunmak hem çok zenginlik sağlayan bir durumdur hem de oldukça güzel bir deneyimdir.

Zengin Konaklama İmkanları ve Düşük Maliyetler

Yurt dışına eğitim almaya gidenlerin önemsedikleri başlıca konulardan biri de konaklamadır. İrlanda konaklama alanında oldukça cazip fırsatlar sunan bir ülkedir. Öyle ki bu ülkede var olan lüks konaklama yerleri diğer yerlere göre daha ucuzdur. İrlanda’da aile yanında kalma uygulaması da oldukça popülerdir. İrlanda aile yapısı birbirine bağlıdır ve öğrencilere de oldukça sıcak ortamlar sunmaktadır. Ayrıca aile yanında konaklamak maliyet açısından da oldukça uygundur. Belirli şartlar sağlandığında kız öğrenciler yanlarında kaldıkları ailelerin çocuklarına bakabilirler veya onları okula getirip götürebilirler. Bu sayede cep harçlıklarını da çıkarmış olurlar. Bunun dışında ülkede oldukça çok sayıda öğrenci yurdu da vardır. İrlanda genel anlamda güvenli ve konforlu konaklama imkanlarına sahiptir. İngilizce eğitim alan kişiler için bu durum oldukça avantajlı olmaktadır.

İrlanda dil okulları genel anlamda diğer dil eğitimi alınan ülkelerdeki okullara göre daha ucuzdur. Ayrıca ülkedeki okullar Türk öğrenci alabilmek için fazladan indirim uygulamaktadırlar. Eğitim almak isteyen kişiler için bütçenin ne kadar önemli olduğu düşünülürse, sunulan bu fırsatların önemi daha da anlaşılacaktır. Ayrıca ülkede yaşamda genel anlamda düşük maliyetlidir. Tüm bu fırsatların yanı sıra İrlanda’nın eğitim alan öğrencilere belirli şartlar altında sağladığı yasal çalışma vizesi de mükemmel bir katkı sağlamaktadır. Çünkü yabancı dil eğitiminde olan kişiler belirli şartlarda çalışma izinlerine sahip olabilmektedirler ve bu sayede masraflarını karşılayabilmektedirler.

Coğrafi Yakınlık ve Kolay Vize Uygulamaları

İrlanda, ülkemize oldukça yakın sayılabilecek bir mesafededir ve ülkeye günlük uçuş seferleri düzenlenmektedir. Ulaşımdaki bu kolaylık İrlanda dil okulları tercih edilirliğini arttıran bir özelliktir. Ülkeye olan ortalama uçuş süresi 4.5 saattir. Eğitim alan öğrenciler okullarına oldukça hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler. Yabancı dil eğitimi sağlayan diğer ülkeler düşünüldüğünde İrlanda oldukça önemli bir lokasyon avantajına sahiptir. Ayrıca yine diğer ülkelere kıyasla İrlanda’ya ulaşım masrafları da daha düşüktür. Yabancı dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için ulaşımda böylesine avantajlar olması İrlanda’yı oldukça popüler hale getirmektedir.

İrlanda 2011 senesinde, Türk öğrenciler için pilot bir vize uygulaması başlatmıştır. Bu uygulama sayesinde vize için çok az evrak istenmektedir ve az bir yükümlülük söz konusu olmaktadır. Ayrıca vize alabilme süresi de oldukça kısadır. 3 iş günü bir sürede vize alınabilmektedir. Öyle ki kısa süreli dil eğitimi için alınabilecek en hızlı ve kolay vize İrlanda vizesi olmaktadır. İrlanda dil okullarında eğitim almak isteyenler ya da İrlanda’da üniversite okumak isteyen Türk öğrenciler bu alanda büyük bir şansa sahiptirler. Ayrıca İrlanda’da Türk öğrencilere ayrı bir sempati duyulmaktadır. Çünkü tarihi bir yakınlık söz konusudur. İrlanda’nın tarihte yaşadığı büyük kıtlık döneminde Osmanlı İmparatorluğu İrlanda’ya büyük yardımlarda bulunmuştur. Dolayısıyla İrlanda halkı Türk insanına karşı bir yakınlık ve sevgi duymaktadır. Mevcut olan bu avantajlar ve ülkenin öğrencilere sağladığı faydalar, öğrencilerin İrlanda dil okulları seçimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Bu ülkede başarılı bir şekilde İngilizce öğrenmek ve aynı zamanda oldukça iyi şartlarda yaşamak mümkün olmaktadır.

İrlanda'da İngilizce Dil Eğitmi Hakkında detaylı bilgi için : https://www.irlandaegitim.com/

İrlanda'daki Dil Okullarını İncelemek İçin: www.irlandaegitim.com/irlanda-dil-okullari//

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.