Öne Çıkanlar otel tanıtım filminin faydaları ATV polis can dündar yargıtay

Kılıçdaroğlu'dan Rusya'ya tam destek!
CHP Parti Meclisi'nde açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu sınırı ihlal eden ve düşürülen Rus uçağıyla ilgili AK Parti'yi suçladı.Rusya'nın uçağının düşürülmesiyle ilgili hükümeti suçlayan Kılıçdaroğlu Rus uçağını eleştiren tek bir söz söylemedi, Türkiye'nin dış politikasını yerden yere vurdu..

HÜKÜMETİ SERT BİR DİLLE UYARDI

Kılıçdaroğlu Davutoğlu ve Erdoğan'ın Suriye politikalarına bir dizi eleştiri getirdi, dış politikaya çeki düzen verilmesi gerektiği ve akılla hareket edilmesi konusunda hükümeti uyardı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Suriye konusunda yıllar önce hükümete mektup yazdım. Biz devleti yönetmiyoruz. Bizim emrimizde Dışişleri Büyükelçiler yok. Ama biz aklımızı kullanıyoruz. Biz dünya dengelerini okuyoruz. Biz ortadoğu'yu da iyi biliyoruz. Tarihini de iyi biliyoruz. Siz ülkeyi yönetiyorsunuz bırakın dünyanın gerçeğini Suriye'nin gerçeğini bilmiyorsunuz. Gönderdiğim emktubun ekinde 3 sayfalık çözüm önerimiz var.

TÜRKİYE'NİN SURİYE POLİTİKASI ÇÖKMÜŞTÜR

Yanlış bir politika izliyorsunuz dedik siz Baasçısınız dediler. Biz dış politikaya hiçbir zaman parti politikasıyla bakmadık. Biz Türkiye'nin dış politikasının yanlışlığından söz ettik. "24 Ağustos 2012" bu tarihi herkes bilsin. Grup toplantılarında sadece söylemekle yetinmedik bu tarihte dönemin başbakanına mektup gönderdik suriye politikası konusunda. Türkiye'nin Suriye politikası çökmüştür..

MEKTUP GÖNDERDİK, UYARDIK

Hükümeti yönetenlere 2012'de Suriye için çözüm önerilerini sunmuştuk. CHP hep eleştirir ama hiç çözüm önermez dediler. Bu mektupta çözümümüz de var. Suriye'de nasıl bir politika izlememiz gerektiği burada yazılmıştı.

Bu mektupta bir kısım; Suriye'deki şidetin durdurulmaması halinde iç savaşın artması ve bölgesel bir şiddetin oluşması dışlanamayacak bir gerçek dedik. Bu olasılık gerçekleşti.

2.5 MİLYON SURİYELİ GELDİ

Suriye'ye Şam'a kadar gideceğiz diyorduk. Gittik mi hayır. Suriyeliler geldi buraya. Hedefe bakar mısınız 2.5 milyon Suriyeli geldi. Bu tabloyun sağduyusu olan her yurttaşın değerlendirmesi gerekir.

Ortadoğu bataklığına Türkiye'yi sokmayın dedik. Sonuçta ne oldu Türkiye terör ithal eden devlet durumuna geldi.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ'Nİ KAÇIRMAK ZORUNDA KALDIK

Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırmak zorunda kaldık. Öngörüye bakın, ilkelere bakın. Musul BAşkonsolosluğumuz basıldı. 49 vatandaşımız rehin alındı. IŞİD'e terör örgütü demekten korkuyorlar. Şu devlet yönetimindeki akla bakın. Niğde'de Suruç'ta, Ankara'nın göbeğinde terör estirdiler. Biz oşuna mı bataklık dedik?

TIR'LARLA SİLAH GÖNDERDİLER

Kişisel hırslarla ayağa kalkıp bir ülke mi yöneteceksiniz? Bu da yetmedi TIR'larla silah gönderdiler. Silah göndermeyin müslümanı müslümana kırdırırsınız dedik. Silah değil insani yardım gönderiyoruz dediler ama belgeleri çıktı.

Önce kendi ülkene bir demokrasiyi getir. Suriye'nin maliyeti ne oldu? Suriye'de ölen insan sayısı 250 bin kişi. Bunun 69 bini sivil. 10 bin 900'ü çocuk 7 bin'i kadın. Bu insanlara yazık günah değil mi? Kimin elleri kanlı? Kim yarattı bu tabloyu?

Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırmak zorunda kaldık. Öngörüye bakın, ilkelere bakın. Musul BAşkonsolosluğumuz basıldı. 49 vatandaşımız rehin alındı. IŞİD'e terör örgütü demekten korkuyorlar. Şu devlet yönetimindeki akla bakın. Niğde'de Suruç'ta, Ankara'nın göbeğinde terör estirdiler. Biz oşuna mı bataklık dedik?

Türkiye'nin Suriye politikası tamamen çökmüştür. Esad'sız çözüm tamamen çökmüştür. Neleri öngörüyorlardı nelerle karşılaştılar.. Bu süreçte en büyük zararı görenler Türkmenler..

Türkiye çıkarlarını sonuna kadar savunuyoruz. Uyarıları dikkate alması gerektiği konusunda duyarlılığımızı da kamuoyu ile paylaşıyoruz.

SINIRLARIMIZIN İHLALİNE İZİN VERMEYİZ

Türkiye sınırlarının ihlaline izin vermez. Herkes bu konuda dikkatli olmalıdır. Rusya ile köklü ilişkilerimiz var. Kin ve nefretle ilişkiler yürümez. Kavga iki ülkeye de zarar verir. Bölgenin de Türkiye'nin de Rusya'nın da savaşa tahammülü yoktur. Bunu çözdüğümüz zaman bölge de dünya da rahatlayacaktır. Ortadoğu'nun kaynaması bütün dünyayı etkiliyor.

Delvet yönetiminde bilim ve akıl gerekir ama tutarlılık da gerekir. İki başlı devlet yönetimi olmaz. Düşürülen uçak dolayısıyla arka arkaya açıklama yapılıyor. Biri diğerini yalanlıyor. Nereden? Kaçak saraydan yapılıyor. Bir bekle kardeşim ya. Devlet böyle mi yönetilir. Bu devletin Başbakanı var Genelkurmay'ı var. Her şeye maydanoz olan kişi Cumhurbaşkanlığı yapamaz dedim. Yapmamalı. Türkiye'nin iyi yönetilmediğini artık bütün dünya biliyor. Vatandaşlarımızın da bilmesini istiyorum. Sağduyu çağrımızı yineliyoruz. Türkiye'nin çıkarlarını sonuna kadar savunuyoruz. Bölgede taraf olan devletlerin sağduyu ile hareket etmesi başka ülkelerin sınırlarına tecavüz etmemesi konusundaki duyarlılığımızı kamuouyla paylaşıyoruz.

SINIRIMIZI İHLAL ETTİ DİYE DÜŞÜRDÜK PEKİ SORUMLUSU KİM?

Bu tabloyu kim yarattı? Sınırımızı ihlal etti diye uçağı düşürdük. Peki bu tablonun asıl sorumlusu kim? Türkiye'yi bataklığa sürükleyen kim? IŞİD'i ithal eden kim? Oluk oluk kan akıyor Ortadoğu'da.. Mezhep endeksli bir politikanın Türkiye'yi getirdiği nokta budur. Bu politikalar yüzünden bu hale geldik. O politikaların bir parçası haline geldik. Ama Türkiye güçlü bir ülkedir kimsenin umutsuzluğa kapılmasını istemeyiz.." 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.