Öne Çıkanlar ışid saldırı ünlü televizyoncu türk sahil güvenlik ekipleri twitter neden yavaşladı

19 gizemli tarikat ve amaçları!
1. SKULLS AND BONES

1832’de Yale üniversitesi öğrencilerinin kurduğu bir örgüt. Üniversitenin son sınıfındaki öğrenciler bir sene takip edildikten sonra kabul edildikleri takdirde teşkilata üye olabiliyor. Teşkilatın ilk döneminde erkek olmak , beyaz olmak ve Protestan bir aileden gelmek şarttı. Mason ve İlluminati yapılanmasından etkilenerek kurulmuş teşkilatın günümüzde bu örgütlere hizmet ettiği söylenmektedir.2. GÜL HAÇLILAR

Gül Haçlılar 16. yüzyılda faaliyet göstermiş ve ezoterik felsefeye dayanan bir örgüttür. Örgütün temel düşüncesini Mısır mitolojisi ve Kabala ile oluşuyor. Isaac Newton’un da bu gizemli teşkilata üye olduğu iddia edilir. Örgüt 1630'da Malineler Konseyi tarafından sihirbazlık ve dinsel sapkınlık suçlamasıyla kapatıldı.  
3. SONS OF LİBERTY 

Sons of Liberty Kuzey Amerika’daki İngiliz kolonilerin bağımsızlıktan önce oluşturduğu bir örgüt. Kolonilerin haklarını savunuyorlar ve İngiliz devletinin aldığı vergilere karşı çıkıyorlardı. 1773 yılında kurdukları Boston Tea Party (Boston Çay Partisi) yaptıkları eylemlerle Amerikan Bağımsızlık Savaşının kıvılcımını yaktı. Günümüzde Çay Partisi ise Obama’ya karşı yükselen tutucu görüşün adıdır.

4. THULE SOCİETY


Thule Society birinci dünya savaşı sonrasında Almanya’yı tekrar eski gücüne kavuşturmak için kurulmuş, Yunan mitolojisine dayanan bir örgüttür. Hitler’in 1919 yılında bu örgüte kaydolduğu ve dünyanın kaderini etkileyecek görüşlerini bu teşkilatta kazandığı iddia edildi.  Ayrıca Nazi bayrağı Thule Society’nin bayrağıyla büyük benzerlik gösterir.5.  
THE PRIORY OF SION:1099’da kurulan örgüt ismini Kudüs’teki Sion dağından alır. Fransa’da 1956 yılında resmi kayıtlara giren örgüt kraliyet destekçisi bir mason locası olarak faaliyet gösterir.6. ORDO TEMPLI ORIENTIS


Avustralyalı mason Carl Kellner, kendisine üç kişi tarafından büyü ve mistizmin sırlarının verildiğine  ve gizemli bir teşkilat kurması gerektiğine inanıyordu.  Kellner’ın 1904 yılında kurduğu Doğu Tapınağı Tarikatı masonluğa çok benziyordu ve teşkilatın üst düzey yetkilileri masonlardan oluşuyordu. Cinsel içerikli ritüeller düzenleyen örgüt Amerika’da yayılmaya başlandı.  Parsons’ın örgüt liderliği sırasında öğrencileri arasında Scientology tarikatının kurucusu L. Ron Hubbard da bulunmaktaydı.

7. WOODMEN
Joseph Cullen Root tarafından 1883 yılında kurulan örgüt 845 bin üyesiyle dünyanın en büyük ezoterik tarikatları arasında gösteriliyor. Çok sayıda gizli tarikatle işbirliği içindeler. Polis, itfaiye, yaşlı, yetim ve felaketzedelere yardım yaparak ön plana çıktılar. Balta, böcek ve kamayı sembol olarak kullanıyorlar.

8. THE ANCIENT ARABIC ORDER OF THE NOBLES OF THE MYSTIC SHRINE
16 Aralık 1773’de kuruldular. Amerikan Bağımsızlık Savaşında İngilizlere karşı savaştılar. 1935’de yarım milyon üyesi olan teşkilatta şu an 38 bin kişi var.
9. P.E.O SİSTERHOOD
19. yüzyılda Amerika ve Kanada’da yangınlaştı. P.E.O Sisterhood kadın üyelerine eğitim desteği sağlayan bir teşkilat. Merkezi şu an Iowa’da. Toplantılarına İncil okuyarak başlayan örgüt üyelerinin gizli ritüelleri olduğu iddia ediliyor.10. HÜR VE KABUL EDİLMİŞ MASONLAR
Aslında masonlar ile Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar arasında günümüzde bir fark yok. Eskiden masonlar taş ustalarından oluşmaktaydı. Ancak zamanla dışarıdan üyeler kabul edilmeye başlandı ve bunlara Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar denildi. Günümüzde masonluğun taş ustalarıyla  ilgisi kalmadığı için iki terim arasında bir fark yoktur. Masonluk 6 milyon üyesiyle dünyadaki en gizemli teşkilatlardan biri olarak görülüyor. Ancak komplo teorisyenleri masonluğu ezoterik bir oluşumdan çok siyonizme destek veren bir oluşum olarak görüyor.

11. THE LOYAL ORDER OF MOOSE

Örgüt İskoç Dr. Wilson tarafından 1888 yılında kuruldu. Sağlıklı bir yaşam sürmek The Loyal Order of Moose ‘un ana amaçlarından biri. Örgütün kendine has ritüelleri, seramonileri ve gizemleri var. Onlardan biri de “Saat 9 Seramonisi.” Örgüt üyeleri saatler 9’u gösterdiğinde yüzlerini Mooseheart tesisine çevirirler. Başlarını eğip ellerini bağlayan örgüt üyeleri dualar etmeye başlar. Çocuklarda yataklarının yanında dizlerinin üzerine çöküp dualara eşlik eder.

12.  BILDERBERG GROUP
Bilderberg  dünyanın en etkin adamlarının bir araya gelip oluşturduğu özel bir yapılanma. Amerika veAvrupa’da dünyanın en büyük gizli teşkilatlarından biri olarak biliniyor. Çok gizli olduğu için sadece yöneticiler kimin gireceğine karar veriyor. Eski İngiltere başbakanı Tony Blair ve başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın çok gizli toplantılara katıldığı biliniyor. Örgüt adını ilk toplantısını gerçekleştirdiği Hollanda’daki otelden aldı.

13. KU KLUX KLAN
Ku Klux Klan örgütü Amerikan İç Savaşı sonrasında siyahilerin kazanmaya başladığı haklara, özgürlüklere ve siyah-beyaz eşitliğine karşı çıktılar. Amaçlarına ulaşmak için teröre başvurmaktan kaçınmadılar. Örgüt iki defa dağılmasına rağmen 1950 ve 1960'larda tekrar canlanmıştır.


14. KNIGHTS OF PYTHIAS
Justus H. Rathborn tarafından kurulan Knights of Pythias, Amerikan kongresi tarafından ilk defa desteklenen bir örgüt.

15. KNIGHT OF COLUMBUS
1882’de kurulan Knights of Columbus Katoliklerin en geniş ağa sahip teşkilatı. Ritüelleri bugünkü mason locasına ilham oldu. Dünya çapında 11 binden fazla üyesi var.16. ILLUMINATI
Gizli teşkilatlar arasından en çok komplo teorisi üretilen grup olan İlluminati 1772 yılında kuruldu. Günümüzdeki modern İlluminati teşkilatının yeni dünya düzenini sağlamak amacıyla hareket ettiği; dini inanışları, ulus devletleri ve vatanseverliği yok etmeye çalıştıkları iddia edilmektedir. Bazı komplo teorisyenlerine göre İlluminati ve şemsiyesi altındaki gizli teşkilatlar dolaylı olarak siyonizme hizmet etmektedir. Amerika başkanlarından, ünlü sanatçılara kadar yüzlerce kişinin bu teşkilata üye olduğu ve dünyayı etkileyen birçok olayda bu İlluminati’nin parmağı olduğu ileri sürülmektedir.

17. ALTIN ŞAFAK HERMETİK CEMİYETİ

Cemiyet 1888 yılında İngiltere’de kuruldu. Altın Şafak Hermetik Cemiyetinin üyeleri Kabala, astroloji ve antik Mısır büyüleri ile uğraşır. Üyelerine ezoterik kavramlarının yanı sıra ayin büyülerini pratik yaparak öğretiyorlar.

18. NATIONAL GRANGE


1867 yılında 17. başkan Andrew Johnson’ın emriyle Amerikan iç savaşında zarar gören bölgeleri tespit etmek ve kalkındırmak için kuruldu. Günümüzde ise masonların kontrolünde oldukları iddia edilmekte.19.THE ANCIENT ORDER OF HIBERNIANS

İrlandalılar bu örgütü 1890 yılında Katolik kilisesini saldırılardan korumak için kurdu. Cemiyet İrlandalıların Amerika’ya iltica etmesi için savaş verdi. Ancak ayrımcılığa tabi tutuldular ve madencilik gibi zor işlerde çalıştırıldılar.    


komplohaber.com

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
xaker 6 yıl önce

dunyanın yalancï yox esl tarixi ?Masonlar