Öne Çıkanlar çocuk politika döviz komplo imdat tayfur doğan

Güneş Sistemiyle ilgili 8 Komplo Teorisi

GÜNEŞ SİSTEMİYLE İLGİLİ 8 KOMPLO TEORİSİ

 

Velikovsky Teorisi
Immanuel Velikovsky, bilim adamı olmadığı halde kendini bir bilim adamı gibi gören ve güneş sistemleriyle ilgili, çok da mantıklı olmayan, ayrıntılı bir teori oluşturmaya başlayan biriydi. ABD'de son derece iyi satış rakamlarına ulaşan Çarpışan Dünyalar isimli bir kitap yayınladı; b kitapta İncil'deki akla yatmayan olayların çoğunun gerçekten meydana geldiğini ve bunların sebebinin diğer gök cisimleri olduğunu iddia ediyordu. Yani Velikovsky, mitolojiye ve eski metinlere dayalı olarak, Mars ve Venüs'ün dünyanın çok yakınından geçerek birçok değişik felaket ve tuhaf olaylara sebep olduğunu düşünüyordu.

Anlaşmazlığın sebebi Venüs'ün ters yönde dönmesi, ve bu nedenle güneş sisteminin "normal" bir üyesi olmamasıydı. Velikovsky, incil'de anlatılan felaketlerin aynı dönemlerde diğer kültürlerde de eş örneklerinin olduğununa, ve hangi felakette hangisinin sebep olduğunu nasıl belirlediği bilimese de, bütün bunların Mars ve Venüs'ten kaynaklandığına inanıyordu. vekikovsky'nin teorisi, bu acayio fikiden hiç memnun olmayan bilim adamları tarafından şiddetle reddedildi.

Güneş Sistemi İklim DeğişikliğiBirçok insan ya iklimin doğal olarak değişmekte olduğuna, ya insanların sebep olduğu bir şekilde değiştiğine, ya da inatçı bir şekilde değişmediğine inanır. Öte yandan, güneş sistemi iklim değişikliği teorisyenleri iklim değişikliğinin gerçekleştiğine, fakat bu değişikliğin Dünya üzerinde doğal veya doğal olmayan hiçbir şeyle ilgili olmadığına inanırlar. Bu teorinin bir taraftarı, Mars, Jüpiter ve güneş sistemindeki diğer gezegenlerdeki iklim değişikliğine dair güçlü işaretler olduğunu gösteren haber makalelerinden alıntı yapmaktadır. Bu kişi aynı zamanda Güneş’ten en uzak gezegen olan Plüton’un da ısınma emareleri gösterdiğini belirtmekte, ve bütün bunların anlamlı olmasının tek yolunun bütün güneş sisteminin ısınıyor olması olduğu teorisini ortaya atmaktadır.

Bu da Dünya’da, sebepten bağımsız olarak herhangi bir iklim değişikliğinin gerçekleşmediği, sadece tüm güneş sisteminin ısındığı anlamına gelir. Tabii ki güneş sisteminin ikliminde gerçekleşen bu değişikliğe tam olarak neyin sebep olduğu, teorisyenlerin iklim değişikliğiyle ilgili bilgilerinin kapsamı dışında gibi gözükmektedir.

Lucifer Projesi


2001:Bir Uzay Destanı romanında, tuhaf uzaylı mahluklar Jüpiter’i ikinci bir güneşe çevirmek için Lucifer adı verilen, çok tuhaf bir teknoloji kullanırlar. Gerekli boyut ve sıcaklığa sahip bu ikinci güneşin, etrafındaki tüm Ay’ların yaşanabilir olacağı ve böylece kolonileştirilebilecek yeni gezegenler yaratacağı düşünülmektedir. Bu durum, akıllı uzaylı yaşamının Dünya’nın yakınına yerleşmesi için, veya bizim yaşamamız için yeni bir yer sağlayabilir. Elbette Jüpiter’i bir güneşe dönüştürmek ancak bilim kurguda olabilecek bir fikir gibi gözükmektedir.

Komplo teorisyenlerine göre NASA Lucifer Projesi’ni gerçekleştirmeyi çoktan denemiş, ve başarana kadar tekrar tekrar denemeyi amaçlamaktadır. Uzaya gönderilen insansız araçlar yakıt olarak genellikle Plütonyum-238 adı verilen radyoaktif bir bileşik kullanırlar, çünkü uzun süreli bir uzay görevi için başka hiçbir madde bu kadar iyi sonuç vermez. Komplo teorisyenleri ise NASA’nın bu radyoaktif yükü Jüpiter’i bir yıldıza dönüştürmek ve Lucifer Projesi’ni gerçekleştirmek için kullanıp kullanamayacağını test ettiğine inanmaktadır.

 

Kuyruklu Yıldıza İniş Planı


Geçtiğimiz günlerde Philae uzay aracı Avrupa Uzay Ajansı’nın çabalarıyla bir kuyruklu yıldıza iniş yapmayı başardı. Buna karşın, birçok insan uzay yolculuğu alanında devam eden becerimizi kutlarken, bazı teorisyenlerin olayla ilgili başka düşünceleri vardı. İşlerin normalin dışında gelişmesinden dolayı, komplo teorileri çok geçmeden ortaya çıkmaya başladı. Avrupa Uzay Ajansı ise kuyruklu yıldızda gizemli sesler duyulduğunu söyleyerek spekülasyonları artırdı.

Komplo teorileri, projeye harcanan milyarlarca doların ve projenin çok ani gelişmesinin, kuyruklu yıldızın uzaylı yapımı olduğunun göstergesi olduğunu iddia etmektedir. Teori aynı zamanda cismin belki de bulunmayı istemiyor olabileceğine dair şiddetli bir uyarı yapımaktadır. Diğer teoriler ise kuyruklu yıldızda aslında bir iletim kulesi bulunduğunu ve fotoğraflarda arka planda UFO’lar göründüğünü, bunun da bütün olayın aslında dünya ülkelerinin üzerini kapatmaya çalıştığı büyük bir uzaylı meselesi olduğunu kanıtladığını belirtmektedir.

Satürn’ün Her Şeyi Gören Gözü

 

2007 yılında NASA, 1990’larda fotoğraflarını çekmesi için Satürn’e yolladığı Cassini uzay mekiği tarafından çekilmiş bazı yeni fotoğraflar yayınladı. Fotoğrafların hayret verici bir sekizgenin Satürn’ün kuzey kutbunu tamamen çevrelediğini göstermesi, bilim adamlarının bunun sebebinin ne olabileceği hakkında yorumlar yapmasını da beraberinde getirdi. Aslında, NASA’daki bilim adamları böyle bir şeyin Satürn’ün atmosferinde nasıl oluşabileceği konusunda emin olamadılar. Fotoğraf sadece şekil geometrik açıdan mükemmel olduğu için değil, aynı zamanda çok büyük boyutlu olduğu için de hayret vericiydi. Öyle ki, NASA bilim adamları sekizgenin bulunduğu alanine Dünya’nın 4 katı büyüklükte olduğunu belirtti. NASA sekizgenin neden orada olduğu ile ilgili hala bir açıklama yapmaya hazır olmasa da, Natural News’teki teorisyenlerin neler olduğuyla ilgili bazı fikirleri bulunuyor.

Bir Natural News yazarı, NASA’nın websitesinde paylaşılan fotoğrafın gerçek olduğuna ve NASA’nın bu olağanüstü olayı anlamadığına dikkat çekmektedir. Yazar, yakından bakıldığında “bir piramit” ve “iki eşmerkezli çember” görülebildiğini belirtmektedir. Daha sonra yazar, bir dolar banknotunun arkası çevrilip bakıldığında görülen “her şeyi gören göz”ün, Satürn fotoğrafındaki görüntüyle aynı olduğunu iddia etmektedir. Yazar aynı zamanda NASA’nın görüntüyü taklit etmiş olabileceğini, fakat neden böyle bir şey yapmış olabileceği konusunda bir fikrinin olmadığını belirtmektedir.

Mars’ı Onlarca Yıl Önce Kolonileştirdik

 

Bazı insanlar insanoğlu için tek umudun Mars’ı kolonileştirmenin bir yolunu bulmak olduğunu düşünüyor. Yıllardır çevreyi ve orada var olan veya var olmuş olabilecek yaşamı daha iyi anlamak için uzaya araçlar gönderiyoruz. Mars’a ne zaman insanlı bir araç gönderebileceğimiz ve ne tarz zorluklarla karşılaşmaya devam edeceğimiz konusunda ise tartışmalar her geçen yıl artmaya devam ediyor. Buna karşın, bazı insanlar Mars’a yıllar önce gidildiğine ve bir süredir orada bir koloni bulunduğuna inanmaktalar. Böyle bir fikre inananlar için, yeni bir kanıt gün yüzüne çıkmış olabilir.

2014 yılında, adının Jackie olduğunu söyleyen bir kadın daha önce NASA için çalıştığını, ve Mars’ta kolonileştiğimize dair bir kanıt, veya gezegende yaşayan akıllı Mars’lılar gördüğünü iddia etmiştir. Anlattığı hikayeye göre Jackie, Viking uzay aracının Mars yüzeyine inişi için çalışırken, araca doğru yürüyen iki figür görmüştür.

Kadın bunların uzaylılar mı yoksa hemcinsi olan insanlar mı olduğu konusunda yorum yapsa da, teorisi daha çok koloni kuran insanlar oldukları görüşüne denk düşmektedir. Bir diğer teorisinde 11 Eylül saldırılarının sadece hologram olduğuna inandığı düşünüldüğünde, elbette Jackie’nin hikayesine inanmak zorunda değilsiniz.

Phobos Arızasına HAARP Sebep Oldu


Rusya Mars’a Phobos-Grunt adında insansız bir uzay aracı göndermeyi denedi. Neredeyse başlangıcından itibaren, zorluklar aracın peşini bırakmadı. Araç hala Dünya çevresinde yörüngedeyken, yani henüz kırmızı gezegene yönelememişken bile ana üsle iletişim kurmakta problem yaşamaya başladı.

Sonunda araç tamamen arızalandı ve teorisyenler buna neyin sebep olmuş olabileceği üzerine düşünmeye başladılar. Kimileri Mars yolculuklarını cezalandıran Marslı laneti gibi kontrol edemediğimiz şeyleri suçlasa da, kimileri gözlerini ABD’ye çevirdi.

Teorisyenler, Phobos-Grunt’ın arızasına HAARP projesinin sebep olduğuna inanmaktadır. ABD, HAARP’ın sadece iyonosferi anlayabilmek için yapılan deneylerde kullanılmak için yapıldığını belirtse de, teorisyenler aynı zamanda hava durumunu kontrol etme denemelerinde de kullanıldığına, dolayısıyla Amerika’nın Rus halkına karşı sürdürdüğü soğuk savaş kapsamında Phobos-Grunt’ı düşürmek için de kullanılmış olduğunu düşünmenin çok da abartılı olmadığına inanmaktadır.

 komplohaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.